niedziela, 22 stycznia 2017

Niedźwiedź i RybaOstatnio mam problem z zasypianiem. Podejrzewam, że to przez drzemki w dzień - z Polą. 
Przy karmieniu piersią, zdarza mi się przysnąć razem z nią ;)

Kilka dni temu, przekręcałam się z boku na bok milion razy i nic.. wtedy przypomniał mi się mój pierwszy sen z niedźwiedziem.

Pamiętam strumyk, dosyć szeroki i wartki. Srebrzył się w słońcu. Gdzieniegdzie porozrzucane były kamienie. Na brzegu stał niedźwiedź, który jednym susem skoczył i złowił wierzgającą rybkę, a potem usiadł jak człowiek na kamieniu i jadł. Piałam post tuNajbardziej pamiętam jego lśniące, brązowe, mokre futro..

W każdym razie, leżę sobie w ciemną noc, liczę barany, myśli mi błądzą, wiercę się i nagle przypomina mi się ten sen.

I wtedy, jakby wskakuję w ten sen. Idę wzdłuż strumyka i trafiam na jaskinię. Wchodzę do środka. Śpi tam, zwinięta w kłębek, olbrzymia niedźwiedzica. Nie czuję strachu. Podchodzę do niej, wtulam się w jej futro...

Tuesday's Bear - Lucy Campbell
Nawet nie pamiętam kiedy zapadłam w sen.
Stosuję ten sposób już kilka nocy i działa!!!

Pisząc ten post, uświadomiłam sobie coś jeszcze. Od jakiegoś czasu kupuję więcej ryb i owoców. Nie ma też dnia, bym nie jadła miodu, a to dodaję do herbaty czy lipy, smaruję nim tosty, piekłam nawet miodowy piernik :) 

Także niedawno, kupiłam książkę "Niedźwiedzie i ludzie", a trafiłam na nią przez "przypadek", szukałam zupełnie innej książki..Trafił do nas miś ;) Ktoś go zapewne zgubił, leżał pod klatką mokry i brudny. Powiedziałam Asi (starsza córka), że jak przez kilka dni nikt go nie weźmie, to się nim zaopiekujemy
I mamy misia, chyba chciał do nas trafić :)


Czytam teraz książkę „Alchemia. Wprowadzenie do symboliki i psychologii”, autorka wspomina o jakimś bardzo starym tekście w którym Jezus chodził ubrany w skórę niedźwiedzia. Potem tekst o niedźwiedziej skórze „usunięto” bo nijak nie pasował do symboliki  .. no bo jak to Jezus? I skóra niedźwiedzia?

Te dwa symbole z mojego pierwszego snu: niedźwiedź i ryba, teraz kojarzą mi się z pogaństwem i chrześcijaństwem.. czy to znaczy że dawana wiara w bogów wygrywa? Bo niedźwiedź zjada rybę? A może w jakiś dziwny sposób się jednoczą???Brak komentarzy:

Prześlij komentarz