piątek, 18 lutego 2011

Wyrocznia Sabiańska - on lineWyrocznia online TU

Wyrocznia o mnie (to wylosowałam):
KOZIOROŻEC 12

BADACZ NATURY - UDZIELA WYKŁADU, ODSŁANIAJĄC MAŁO ZNANE ASPEKTY ŻYCIA. Możemy skorzystać z narzędzi intelektualizmu, który właściwie oderwał nas od świata, aby ponownie dostroić do niego naszą świadomość. 
Pasuje do mnie i do moich zainteresowań na co dzień ;)


Czym są Symbole Sabiańskie

Symbole Sabiańskie to zbiór 360 symboli mających postać obrazów słownych, przyporządkowanych kolejnym stopniom koła zodiaku. Powstały stosunkowo niedawno, bo w 1925 roku w San Diego, w Kalifornii, za sprawą Marca Edmunda Jonesa, znanego amerykańskiego astrologa i okultysty oraz jasnowidzącej, Elsie Wheeler.

Każdy Symbol oznaczony jest nazwą znaku zodiaku i liczbą z przedziału od 1 do 30. Choć struktura Symboli Sabiańskich wywodzi się z koła zodiakalnego, ich zastosowanie znacznie wykracza poza obręb astrologii. Stanowią one samodzielną wyrocznię, którą często porównuje się do współczesnego Tarota bądź I Cing. Bez problemu mogą z niej korzystać zarówno astrolodzy jak i te osoby, które astrologią się nie zajmują. Nie trzeba też uczyć się znaczeń poszczególnych Symboli, ponieważ ich interpretacja opiera się na umiejętności myślenia symbolicznego. Krótko mówiąc wystarczy tylko odnieść treść wylosowanego Symbolu do sytuacji, której dotyczyło pytanie, a odpowiedź stanie się jasna. Symbole wyrażone są słowami, lecz ich obrazowość zachęca do otwarcia się na intuicję. Tak jak obrazy i uczucia można zamienić na słowa, tak też i odwrotny proces jest równie skuteczny.

Jak ktoś chce poczytać więcej, zapraszam TU Forum
albo TU

A tu książka z obszernym komentarzem:

SYMBOLE SABIAŃSKIE: WYROCZNIA
Lynda Hilla na AstroWiki Tutaj Kliknij wszystkie symbole sabiańskie

2 komentarze:

  1. Ciekawe to to :) Ty to zawsze wynajdziesz coś ciekawego i oryginalnego :)

    OdpowiedzUsuń