sobota, 19 lutego 2011

Ma`Kheru czyli Słowa Prawdy

Ma'Kheru

tekst z książki "Magia która pomaga żyć"


"Szlachetny człowiek przebywa w swojej izbie. Jeśli dobrze wyrazi swoje słowa, zyska aprobatę w odległości ponad tysiąca mil. A ileż większą w pobliżu ! Jeśli człowiek szlachetny, przebywając w swej izbie, źle wyrazi swe słowa, wzbudzi sprzeciw na odległość tysiąca mil. A ile większy jeszcze w pobliżu ! Słowa wychodzą z własnej jego osoby i oddziałują na niego... Czyż nie musi on być przezorny ?"
I-Cing

"Koncepcja Ma`Kheru, czy też Maat cieszyła się w starożytnym Egipcie wielkim poważaniem. Powszechna była nadzieja na osiągnięcie przed śmiercią właśnie tego stanu osobistego rozwoju.
Czarownice, które wywodzą swoje tradycje ze staroegipskich misteriów, włączyły koncepcje Ma`Kheru Maat czy też Słów Prawdy do swoich działań. Kiedy człowiek osiąga stan Ma`Kheru, każde wypowiedziane przez niego słowo staje się prawdą. Stan ten osiąga się przez wypowiadanie wyłącznie tych słów, które są prawdziwe. Aby osiągnąć stan Ma'Kheru, należy bardzo uważać, aby mówić tylko to, co rzeczywiście ma się na myśli. Kłamstwa i puste słowa rozpraszają prawdę i Moc. Należy zważać na to, co się mówi i myśleć o tym, co się mówi. Wówczas nie trzeba nawet posługiwać się Słowami Mocy, aby wypowiedziane słowa zawsze wyrażały prawdę i się sprawdzały.

Wskazówki, jak zbliżyć się do osiągnięcia stanu Ma`Kheru

1. Zważajcie na to co mówicie. Wystrzegajcie się zwłaszcza wypowiedzi typu: "padam z nóg" , "zwariowałam" , "jestem chora i zmęczona" , "jestem wykończona" , "poddaję się" , "jestem wykończona nerwowo" itp. Są to bowiem słowa wywołujące dotyczące Was negatywne przyczyny. Pilnujcie się też, by w chwilach gniewu, frustracji, zmartwienia, czy innych stanach emocjonalnego pobudzenia nie wypowiadać się o innych, używając przy tym słów: zły, szalony, chory, kretyn, o krok od klęski, dopraszający się o kłopoty. Słowa te ustanawiają bowiem negatywne przyczyny dla innych. Posługiwanie się negatywnymi określeniami, dotyczącymi zarówno innych, jak nas samych, to nic innego jak łagodna forma rzucania klątwy, czyli ustawienie negatywnych Przyczyn, które, zgodnie z Prawem Przyczyny i Skutku, wracają do ustanawiającego. Negatywne wypowiedzi zaciemniają i osłabiają działanie Słów Mocy, a w życiu ludzi, którzy nie posługują się w sposób świadomy zaklęciami, tego rodzaju wypowiedzi mogą stać się źródłem negatywnych Przyczyn, potem powracających - zgodnie z Prawem Przyczyny i Skutku. Każda negatywna wypowiedź jest jakby podświadomym zleceniem. Pamiętajcie, tego rodzaju wypowiedzi mogą przynieść szkodę nie tylko osobie, o której mówicie, lecz także temu, kto je wypowiada. Wszystko bowiem powraca.
2. Nauczcie się modyfikować swoje wypowiedzi. Jeżeli wyczulicie się na negatywne sformułowania, zmiana stylu wypowiedzi nie sprawi Wam większych kłopotów. Nie zalecam przy tym podejścia typu "wszystko jest wspaniałe" , gdyż nie uważam go za słuszne i odpowiadające rzeczywistości: dlaczego mielibyśmy zaprzeczać istnieniu negatywnych uczuć, skoro ich doświadczamy ? Oczywiście, z czasem uczucia te ulegną zmianie, gdyż taki jest cel naszego działania, lecz tymczasem nie musimy robić dobrej miny do złej gry. Postarajmy się zatem zmodyfikować negatywne wypowiedzi (które zdają się wyskakiwać nie wiadomo skąd), pozbawiając je w ten sposób mocy ustanawiania negatywnych przyczyn. Zamiast tego posługujcie się raczej wyrażeniami typu : "czuję, że..." , "wydaje się..." , "odnoszę wrażenie..." , "moim zdaniem..." , "uważam...". Nauczcie się wyrażać w ten sposób, unikając niemiłych wypowiedzi. Jeżeli nie potraficie powstrzymać się przed wypowiedzeniem jakiegoś negatywnego stwierdzenia, użyjcie go przynajmniej w czasie przeszłym : "zabrakło mi odwagi..." , "byłam nieszczęśliwa..." , "miałam kłopoty..."
3. Najskuteczniejszy sposób pozbywania wypowiedzi jej negatywnego oddziaływania jest powiedzenie:  Wyjmuję to spod działania Prawa! (Prawa Przyczyny i Skutku)


2 komentarze:

  1. Świetny tekst i bardzo trafnie przedstawia znaczenie każdego wypowiadanego przez nas słowa - w pełni się z nim zgadzam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja tez.. a niestety ja używam takich słów.. tzn. używałam ;P .. teraz już wiem,ze słowa mają siłę sprawczą.. :)

    OdpowiedzUsuń