sobota, 1 stycznia 2011

Przewonik Duchowy


Znów pytanie zadane przed snem.. widziałam mężczyznę, ciężko określić wiek.. między 25-55. Kiedyś zawsze śmieszyło mnie takie stwierdzenie, ale równie dobrze mógłby mieć 30 lat, co i 55..
Wzrost średni raczej, jak na mężczyznę, miał blond loki do ramion i ubrany był w białą szatę..
Stał dosyć daleko ode mnie i pięknie się uśmiechał.. po bokach stały obok niego 2 osoby, ale nie zdążyłam się przyjrzeć..

Ha, właśnie zajrzałam do archiwum gg, co Ani pisałam o medytacji z aniołem i szok, wyglądał identycznie jak ten którego opisałam.. wtedy też z daleka wydawał się niepozorny, dopiero jak podeszłam bliżej to poczułam moc i siłę..
Potem pojawiła się seria obrazów: ważka, gepard i piękny długi warkocz (jak indiański).

Ważka - symbol nieskończoności, odnowy, aktywności. Północnoamerykańscy Indianie Hopi uważali, że bogactwo barw i blask ważek symbolizują iluzję, ale też ciągłą zmianę. Rodzina ważek należy do najstarszych rodzin owadów zasiedlających Ziemię.

Gepard - najszybsze z kotów, jako jedyne nie chowają pazurów.. zwinne, podobnie jak ważka to zwierzęta totemiczne, podążały w orszaku Dionizosa.. ponoć najbardziej łagodne z kotów, jako jedyne nigdy nie atakują człowieka, kiedyś można je było mieć w domu ;P


Warkocz - długi (prawie po stopy), gęsty, czarny.. "uczesanie z trzech (lub więcej) pasm długich, splecionych włosów, zabezpieczone przed rozplataniem (np. wstążką). W tradycji europejskiej włosy, były splatane w jeden warkocz, noszony z tyłu głowy lub dwa, symetrycznie po bokach głowy, uczesanie bardzo często spotykane u Indian.
To symbol siły,  w wielu kulturach włosom przypisywano właściwości magiczne i witalne, uznawano je za siedlisko życia, sił psychicznych, mocy, duszy.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam ważki - dragonfly (angielska nazwa mówi sama za siebie :) No i oczywiście nasze aniołki :) WIzje przed snem zdarzaja mi się niezwykle żadko i nie przywiązywałam do nich wcześniej zbyt dużej uwagi. Przed snem lubię patrzeć co mam "pod powiekami". I jakby się nad tym zastanowić to bardzo źle robiłam co mnie właśnie uświadomiłaś. Wszystko jest ważne :) Dzięki Wiedźmo :*

    OdpowiedzUsuń