piątek, 17 grudnia 2010

Nietoperz jako zwierzę mocy

Ostatnio kiedy leżę już w łóżku i się relaksuję napływają wizje.. Ja to tak nazywam, zapewne na wyrost, to po prostu pojawiają się obrazki ni stąd ni zowąd .. czasem jest jakiś przebłysk w dzień, np. kiedy mocno się zraniłam w rękę, to jak zamknęłam oczy zobaczyła strusia.. pędem pobiegłam do książki, okazało się że struś oznacza jakieś bolesne doświadczenie.

Wczoraj powtórzyłam eksperyment ze zwierzątkiem mocy, ciekawa byłam czy będzie to niedźwiedź.. no i nie było niedźwiedzia, pojawił się nietoperz ;P
Zaskoczyło mnie to trochę, od razu sprawdziłam co symbolizuje..

To z netu, przetłumaczone przeze mnie na pl.

Nietoperz

"Patronuje osobom wrażliwym na otoczenie, symbolizuje wyostrzoną intuicję, sny i wizje..
Potężny symbol szamanów i ludzi medycyny. Nietoperz "widzi" świetnie w nocy, ma zdolność "czytania między wierszami". To istota społeczna (żyje w stadzie), ma bardzo silne więzi rodzinne, patronuje ludziom czułym i delikatnym.

Nietoperz jest symbolem odrodzenia i głębi, ponieważ jest to istota, która mieszka w brzuchu matki (Ziemi). Z jaskiń "macicy" jak wydostaje się co wieczór, po zmierzchu. I tak - z łona to odradza co noc.

Jeśli masz nietoperza jako totem, jesteś bardzo świadomy swojego "otoczenia". Czasami nawet zbyt wrażliwy na uczucia innych. Dodatkowo, jesteś bardzo spostrzegawczy na poziomie psychicznym, jesteś podatny na prorocze sny.

Nietoperz rzuca wyzwania:
    * Poznaj swoje prawdziwe "ja"
    * Pokochaj naszych wrogów jak samego siebie
    * Odkryj "swoje demony"
    * Odkryj "podziemne rzeczywistości" (co może być przerażające)/to nie wiem o co chodzi?

   
Wizja niedźwiedzia znacznie bardzie mi się podoba niż wizja nietoperza ;P
Ciekawa jestem jakie zwierzątko będzie za 3x
a na razie będę się wsłuchiwać w siebie, swoje emocje, odczucia, będę zapisywać sny..
i wciąż szukać..

2 komentarze:

  1. A według mnie to ten nietoperek to Ci nawet pasuje :) opis kojarzy mi się z przebudzeniem świadomości na magię może i natury bo wizje i sny to Ty już masz, i jeszcze ten symbol szamanów - magów natury. Zmieniają ci się chyba zwierzęta mocy razem z rozwojem i poszerzeniem świadomości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, podobno zwierzątka mocy się zmieniają, też to wyczytałam.. ;) Trzeba się jeszcze mocniej wsłuchiwać w siebie i starać się dotrzeć jeszcze "głębiej". Mi się osobiście nietoperz kojarzy z zagłębianiem w siebie, po prostu.. on przecież większość czasu siedzi w tych ciemnościach, w zasadzie to zwisa głową w dól - jak tarotowy Wisielec..

    OdpowiedzUsuń