wtorek, 14 grudnia 2010

Książka, Szamanizm - prastara mądrość natury

Zamówiłam sobie tę książkę i doszła wczoraj późnym wieczorem. Właśnie zaczęłam czytać i o dziwo, podoba mi się ;) chyba pierwsza książka na temat szamanizmu, która mnie zainteresowała od pierwszej strony.. chyba przez to, że mam podobne doświadczenia i podobnie odczuwam szamanizm..

W każdym razie, słowa z pierwszych stron zainspirowały mnie do odszukania jakim jestem drzewem, w horoskopie celtyckim..

Oto co się wyświetliło:

"Horoskop Celtycki został stworzony przez Druidów celtyckich około 2000 lat temu.
Te postacie, uromantycznione w późniejszych czasach, były po prostu typową klasą szamanów w społeczeństwie Celtów. Specjalizowali się w uprawianiu magii, ofiar i wróżbiarstwa. Kojarzeni są szczególnie z dębem i jemiołą; tej drugiej być może używali do wytwarzania lekarstw lub środków halucynogennych. Uważa się, że słowo druid pochodzi od rdzenia słowotwórczego oznaczającego dąb, choć rdzeń ten, ogólnie oznaczał solidność."Moje drzewko - jałowiec/cyprys ... chyba znów trzeba będzie się zapatrzeć w książkę ;) W każdym razie, ważne jest by poczuć siłę ze "swojego" drzewka..

Wierność — Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania — skłonność do refleksji.

"Cyprys bywa symbolem żałoby i smutku. Już w starożytnym Rzymie sadzony był na grobach, a jego gałęzi używano na pogrzebach. Poświęcony był Plutonowi – bogu podziemi. U niektórych ludów ze względu na swoją długowieczność był uważany za symbol nieśmiertelności, zaś w wierzeniach Greków (jeszcze do XX wieku) istniało przekonanie, że kto będzie spał pod nim, temu korzenie cyprysa odbiorą zdrowe zmysły. Według tradycji arka Noego zbudowana była z drzewa cyprysowego."


Teraz nowy temat na liście do przeczytania, magia celtycka ;)


3 komentarze:

 1. Ja mam swoje magiczne drzewo - Dąb a według horoskopu jestem Wiązem - co do Magii celtyckiej to sama muszę do tej wiedzy wrócić Senna Wiedźmo :) Ale jedno muszę stwierdzić Magia natury jest najpiękniejsza - czy to magia drzew, roślin, kamieni czy pogody :) A Ciebie jak widzę ciągnie do Magii natury Senna Wiedźmo - Uściski :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, chyba trzeba się będzie zapoznać z magią natury ;D Dzisiaj sobie poczytam co nieco..
  Jak znasz jakąś fajną książkę na ten temat to daj znać na gg.. AAA kupiłam "Magię kobiecą" Chrzanowskiej, pewnie dojdzie w tym tygodniu.. tzn. mam nadzieję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No ciekawa jestem czy Ci się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń