sobota, 27 listopada 2010

Incepcja - rzeczywistość kotra sen

 Nie mam tu zamiaru rozpisywać się o samym filmie, czy pisać recenzji.. raczej chcę zwrócić uwagę, na sam temat filmu czyli Sen..

Nasze życie przeplata się razem ze snem. Co sprawia że ludzie przesypiają około 1/3 swojego życia? Dlaczego mózg potrzebuje snu? Czy za snami kryje się coś więcej??

Kiedyś mi się wydawało, że tyle snu, to trochę marnotrawstwo.. no bo ile można by w tym czasie książek przeczytać, czy filmów obejrzeć.. ;P, ale bardzo szybko zmieniłam zdanie;)

Zawsze fascynowały mnie sny, dużo czytałam o snach, prowadziłam dzienniki.. głównym tematem Incepcji jest właśnie świat snu, nic więc dziwnego, że film mi się spodobał.

Bardzo cieszy mnie taki temat, przez sen przemawia nasza podświadomość, sny to próba przekazana nam czegoś więcej...

Incepcja wychodzi jeszcze dalej, mówi o wchodzeniu w świat snu innych ludzi a nawet "zaszczepianiu" im obcych myśli.. jak dla mnie film warto zobaczyć.. :)

Jedno jest pewne, bez snu wariujemy.. zostały przeprowadzone eksperymenty/badania związane z brakiem snu na ludzki organizm, okazuje się, że skutki dla organizmu są ogromne...
wniosek nasuwa się sam: warto spać i warto śnić.. być może XXI wiek da nam jakieś odpowiedzi na pytania: czym tak naprawdę są sny i czego można można dokonać w snach?

4 komentarze:

  1. Ciągle odkładałam obejrzenie tego filmu ale teraz to już na pewno muszę go zobaczyć, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My też mamy go w planach ^^

    OdpowiedzUsuń
  3. :) To miłego seansu ze swoim mężczyzną :*

    OdpowiedzUsuń