piątek, 5 listopada 2010

Dzisiejszy sen


Śniło mi się, że zobaczyłam wysoko na niebie ptaka.. kiedy mnie dostrzegł, poszybował w moim kierunku, był to orzeł, bardzo duży. Objęłam go za szyję a on powiedział mi (raczej myśl mi przesłał), że czasem to, co nam się śni, to nasze nie przebyte ścieżki w życiu.. te z których kiedyś zrezygnowaliśmy, gdyż dokonaliśmy innego wyboru..

i odleciał.. potem był zlepek snów.. które ciężko poskładać w całość.. ;)

Orzeł jest jednym z najstarszych symboli ludzkości. Zarówno Grecy jak i Persowie poświęcali go słońcu. Orzeł stanowił dla nich symbol wzniosłości oraz duszy związanej z najwyższym bogiem niebios, będącym dla nich podstawą duchowości. Dla Greków orzeł był znakiem boga Zeusa. Z kolei Druidzi postrzegali orła jako symbol wszechmocnego boga, który obserwuje świat z wyższych sfer niebieskich.
Orzeł jest ptakiem, którego życie jest związane ze światłem oraz takimi żywiołami jak ogień i woda. To, co go charakteryzuje to nieustraszony lot, szybkość oraz brak strachu przed burzą i piorunami, które zazwyczaj są atrybutami Stwórcy. Orzeł jest również symbolem dziedziczonej przez pokolenia szlachetności, władzy i waleczności. Tak jak lew na ziemi, orzeł jest uważany za króla nieba. Mając skrzydła, przelatuje między jednym światem a drugim, wspierając i prowadząc dusze do celu. Jest naszym przewodnikiem.

(http://www.nowa-akropolis.pl/artykuly/43-symbole/72-orzel)

3 komentarze:

  1. Podczas snu wszechświat przemawia do nas językiem uniwersalnym, językiem naszych symboli. Ty jako obcująca z symbolikom Tarota wiesz to na pewno bardzo dobrze :) A sen jest niesamowity - zupełnie jakby płynął prosto z duszy wszechświata :) Piękny - Uściski :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mogę tylko napisać prostymi słowami że ten sen jest bardzo piękny:D

    OdpowiedzUsuń
  3. Był magiczny ;) Macie rację... :*

    OdpowiedzUsuń