wtorek, 30 listopada 2010

Sublustrum

Ciągnie swój do swego, dzisiaj zdobyłam grę.. bardzo rzadko gram w cokolwiek, trochę strata czasu jak dla mnie, ale czasem daję się skusić ;)

Ostatnio grałam w  The Path, oparta na baśni o Czerwonym Kapturku, ciekawa bardzo.. a wejście do chatki babci powala.. każda z sióstr ma inną wizję... (tam było ich 7 bodajże)

... no ale do rzeczy, dzisiaj uruchomiłam grę Sublustrum, okazało się, że główny bohater to naukowiec, który bada dolmeny,  mówi że istnieją pogłoski, że to miejsca obrzędów i inicjacji szamańskich..(!)...

Rzeczywiście w internecie jest informacja o powiązaniu megalitów (do których należą dolmeny) i szamanizmu.. ponoć odbywały się w nich praktyki szamańskie (włącznie z eskarnacją- rozczłonkowanie ciała czy descendus ad inferos - zejście do świata podziemia - w celu pobierania nauk od zmarłych szamanów czy duchów)

Bohater  gry konstruuje dziwną maszynę, bada rolę ultradźwięków na umysł, jak i pozyskuje ekstrakt z kwiatów (jakieś magiczne roślinki) czy żuje jakieś liście.. i co się dzieje -  pierwsze rezultaty nie przynoszą żadnego efektu, kolejne przynoszą wizje.. inny świat, niby taki jak nasz, ale w nieco "krzywym zwierciadle".. widzi tam np bliskich zmarłych .. 
brzmi znajomo jak dla mnie :)

Screeny z gry ;)

Jestem bardzo ciekawa co będzie dalej..
no i ciekawe czemu tę grę wybrałam :/ Przypadek?

3 komentarze:

  1. Przypadków nie ma!! Będę powtarzać do znudzenia :) Dzięki za zaproszenie do bloga :) No i proszę na naszych oczach rodzi się Szamanka, oby ta droga była dla Ciebie owocna i właściwa - czego z całego serca Ci życzę :)) Opis gry brzmi ciekawie, ja też rzadko gram w cokolwiek - to domena mojego męża. A jak już grywałam tu głównie w Wiedźmina :) wiem z tą fascynacją tym facetem też jestem już nudna :)) A w ogóle to pozdrawiam Andrzejkowo bo to dzisiaj noc wróżb i wróżenia jest :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też się nie chce wierzyć, że to przypadek.. nie wiem co teraz :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak to nie wiesz co teraz - małymi kroczkami do przodu :))

    OdpowiedzUsuń